Klub wolontariatu 2012 - nagroda

Gala Wolontariatu 2012

„Tylko ¿ycie po¶wiêcone innym warte jest prze¿ycia”

A. Einstein

„Obraz cz³owieczeñstwa malowany barwami wolontariatu…”

W naszym gimnazjum prê¿nie dzia³a od kilku lat Klub Wolontariatu pod patronatem Stowarzyszenia Sursum Corda w Nowym S±czu.  Wolontariusze nale¿±cy do klubu pracuj± spo³ecznie w ró¿nych instytucjach na terenie gminy Rytro, wspieraj±c jego mieszkañców zarówno m³odszych jak i starszych. Od wielu lat dzia³ania wolontariatu by³y doceniane i wyró¿niane. Tym razem doceniona zosta³a równie¿ praca kogo¶, kto wykaza³ najwiêksz± inicjatywê, dziêki komu powsta³ klub i dzia³a ju¿ od kilku „dobrych” lat….

W Krakowie, 17 listopada odby³a siê Gala „Barwy wolontariatu 2012”. Celem  organizatorów jest nie tylko popularyzowanie idei wolontariatu, ale równie¿ nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy.

Podczas Gali wyró¿niono i doceniono pracê osób, które zosta³y wy³onione w drodze konkursu. Osoby bior±ce udzia³ w konkursie dzia³aj± w ró¿norodnych ¶rodowiskach oraz instytucjach. Niektórzy pracuj± z dzieæmi nieuleczalnie chorymi, niepe³nosprawnymi, inni pomagaj± w organizacji imprez okoliczno¶ciowych, odwiedzaj± pacjentów w szpitalach, udzielaj± darmowych porad prawnych. Obszary dzia³añ wolontariuszy s± niezliczone, czas ich pracy niezmierzony a dzia³ania bezcenne!

W¶ród wielu osób z ca³ego województwa ma³opolskiego zg³oszonych do konkursu wyró¿nienie  zdoby³a koordynatorka klubu wolontariatu w Rytrze mgr Maria Izworska. Doceniony zosta³ jej wk³ad w pracê z m³odzie¿±, szerzenie warto¶ci, które niesie ze sob± wolontariat oraz czas po¶wiecony bezinteresownym dzia³aniom na rzecz innych ludzi.

Bardzo ucieszy³ nas wynik obrad Kapitu³y! Pani Maria Izworska odebra³a dyplom uznania oraz nagrodê w obecno¶ci  wielu  znamienitych go¶ci. Zosta³ przedstawiony jej dorobek i efekty pracy jako koordynatora Klubu Wolontariatu.

W tym dniu zostali wyró¿nieni najlepsi z najlepszych, tym bardziej  cieszymy siê, ¿e w¶ród nich znalaz³a siê pani Maria! Gratulujemy dopinguj±c w dalszych dzia³aniach.

Gratulujemy równie¿ wszystkim nagrodzonym, dziêki, którym na niejednej twarzy pojawi³ siê u¶miech a ¶wiat przemalowa³ siê na ja¶niejsze i cieplejsze barwy- barwy  prawdziwego wolontariatu!

Dyplom wolontariat Maria Izworska Gimnazjum Rytro 2012

egzamin2010_061